''Mala Obarska, nažalost, do sad nije dobila nikakvu pomoć, a kamoli da pričamo o infrastrukturi. Osvjetljenje smo uradili sami, a kada će put biti asfaltiran, to niko ne zna'' – kaže Brano Đokić, mještanin Male Obarske.
Nosilac liste za Narodnu skupštinu Republike Srpske u izbornoj jedinici šest, Siniša Maksimović, i kandidat docent dr Saša Tomić, razgovarali su danas sa mještanima Male Obarske i Gradca.
Mještani Male Obarske, osim infrastrukturnim problemima, nezadovoljni su načinom tretiranja poljoprivrednika i plasmonom svojih proizvoda. Prema njihovim riječima, trebalo bi smanjiti uvoz hrane koju Republika Srpska može i sama da proizvede i obezbijediti plasman viškova na druga tržišta.
''Lijepo je što možemo ovako otvoreno reći šta mislimo, a nadamo se da će kandidati to uspjeti i da realizuju kad dođu na vlast. Uz sve ovo što smo danas pomenuli, treba se osvrnuti i na poplave, jer njih kao da smo već zaboravili, a najveću štetu su nam nanijele. To je strašno šta SDS radi sa pomoći i vaučerima! Znam za slučajeve da su i otac i sin iz iste kuće dobijali dva vaučera, a neko nije dobio nijedan. I meni je ušla voda i u dvorište i objekte, napravila štetu, ali kad sam vidio šta su ljudi preživljavali u Velinom Selu i drugim mjestima, nisam htio za sebe ništa da prijavim'' – rekao je domaćin Brano Đokić.
Docent dr ekonomskih nauka Saša Tomić dao je prijedloge koje su mještani ocijenili kao odlične ukoliko se ostvare, a tiču se tačnih planova proizvodnje i boljeg iskorištavanja inustrijskih zona.
Very Simple Image Gallery:
Could not find folder /home2/snsd/public_html/images/galerije/gradac/
U selu Gradac, profesor dr Siniša Maksimović predočio je mještanima mogućnosti zdravstvene zaštite u novoj bolnici koja je po kapacitetima i opremljenosti jedinstvena u regionu.
''Ja najviše mogu da pružim u oblasti zdravstva i tu ću se i dalje truditi najbolje što mogu. Do sada je Vlada RS svojim investicijama pokazala da Semberija nije zaboravljena, a mi zajedno sa stanovništvom moramo rješavati preostale probleme. Drago mi je što GO SNSD Bijeljina ima visoko školovane kandidate i stručnjake u raznim oblastima, pa kada dođemo među narod, možemo dati konkretne prijedloge i predočiti realnu situaciju. Ovakvi susreti sigurno će uroditi plodom.'' – rekao je prof. Dr Siniša Maksimović.
Mještani Gradca koji su se okupili u domaćinstvu Milana Jovanovića rekli su da buduća vlast mora da obrati pažnju i na staračka, radno nesposobna domaćinstva, koja od svojih malih penzija moraju platiti razne namete.
Kandidati GO SNSD Bijeljina sutra nastavljaju posjete selima Donji i Srednji Dragaljevac i Vršani, a u večernjim satima biće organizovana tribina u Gojsovcu.






































